Toruń – Biuro Tłumaczeń

Toruń, Biuro tłumaczeń, województwo Kujawsko-Pomorskie

Biuro tłumaczeń – Toruń

Biurem tłumaczeń, któremu możesz zaufać! Jesteśmy zaufanym partnerem przy tłumaczeniach ustnych i pisemnych . Przy każdym zleceniu gwarantujemy również konsultacje oraz dzielimy się fachową wiedzą potrzebną do zorganizowania udanego tłumaczenia ustnego. Tłumacze często spotykają się ze stresującymi sytuacjami, obcojęzycznymi prelegentami lub innymi nieprzewidzianymi sytuacjami w których liczy się doświadczenia.

Biuro tłumaczeń Toruń

Tłumaczenie symultaniczne to typ tłumaczenia ustnego wykorzystywanego na konferencjach lub spotkaniach biznesowych. Jeżeli szukają Państwo tłumacza ustnego lub pisemnego języka angielskiego to zapaszmy do współpracy. Oferujemy tłumaczenia ustne symultaniczne, konferencyjne oraz pisemne techniczne. Przez wiele lat udało nam się zdobyć wiele cennego doświadczenia oraz przydatnych umiejętności, które wykorzystujemy służąc pomocą naszym klientom. Od dawna wspieramy projekty dużych i małych firm. Wspieramy też klientów indywidualnych.

tlumaczenia-symultaniczne-torun

Naszą siedzibą jest Poznań, ale swe usługi świadczymy też za granicą. Kluczem do naszego rynkowego sukcesu jest rzetelność, elastyczność oraz współpraca z fachowymi tłumaczami. Więcej informacji o nas na naszej stronie internetowej. Jesteśmy aktywni na rynku już wystarczająco długo by uzyskać ekspertyzę niezbędną do świadczenia wysokiej jakości usług. Na pewno będą Państwo mile zaskoczeni niską ceną oraz wysoką jakością naszych tłumaczeń. Wielokrotnie braliśmy udział w konferencjach i posiadamy odpowiednie doświadczenie. Nasza firma zajmuje się dostarczaniem usług tłumaczenia ustnego symultanicznego oraz konsekutywnego na język angielski i niemiecki.

Jeśli organizują Państwo konferencje, to polecamy naszą ofertę, zaznaczając, że tłumaczenia symultaniczne oraz konsekutywne to nasza specjalność.

tłumaczenia-ustne-Toruń
Tłumaczenia pisemne – angielski

Wykonujemy tłumaczenia CV, od dawna specjalizujemy się w tego typu tłumaczeniach. Często tłumacze symultaniczni pracują w parach, ponieważ praca ta jest niezwykle wymagająca i męcząca.

tłumaczenia konsekutywne
Rozmowy i warsztatu

Jeśli są Państwo zainteresowani wyborem najlepszych profesjonalistów do wykonania dla Państwa zlecenia to zachęcamy do kontaktu.

tłumaczenia symultaniczne
Tour Guide

Jeśli potrzebują państwo tłumaczeń symultanicznych lub konsekutywnych na terenie Poznania proszę odwiedzić naszą stronę internetową i zapoznać się z naszą ofertą.

Potrzebujesz biura tłumaczeń we Toruniu?

Zespół profesjonalistów, który z nami współpracuje to magistrowie filologii angielskich z uprawnieniami do wykonywania przekładu symultanicznego. Tłumaczy symultaniczni oraz konferencyjni wiadczą profesjonalne usług w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim. Nasi akredytowani pracownicy są tłumaczami przysięgłymi oraz członkami stowarzyszeń tłumaczy pracujący w zawodzie wiele lat.

Jesteśmy profesjonalnym przedsiębiorstwem prowadzącym kompleksowe usługi dotyczące zarówno tłumaczeń ustnych jak i pisemnych. Współpracujemy z dyplomowanymi tłumaczami, którzy ukończyli szkoły tłumaczy na wiodących polskich uniwersytetach i specjalizują się w tłumaczeniach symultanicznych. Usługi tłumaczenia konferencyjnego to nasza specjalność. Jesteśmy elastyczni oraz dobrzy w swym fachu zapraszamy. Sprawdzaliśmy się wielokrotnie podczas konferencji oraz spotkań biznesowych, negocjacji, festiwali oraz imprez kulturowych.

Toruń – o naszym mieście

Urocze Stare Miasto w Toruniu ma tak międzynarodowe znaczenie, że zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego gotycka architektura z czerwonej cegły przypomina historyczną dzielnicę Gdańska, ale z zupełnie inną atmosferą, ponieważ Toruń okazuje się być o wiele bardziej przyjazny, przytulniejszy i mniej zepsuty przez napływ gości. Jego tętniące życiem centrum jest pełne różnorodnych kawiarni i pubów, oferując odświeżający post po zwiedzaniu. Toruń specjalizuje się w tradycyjnych piernikach, które zapewnią Twojemu pobytowi dodatkowy, pikantny smak.

toruń obraz
angielski niemiecki

Po drugiej wojnie światowej to spokojne, średniej wielkości miasto w północnej Polsce stało się ogromnym centrum przemysłu, specjalizującym się w produkcji włókien sztucznych. Obecnie większość fabryk jest zamknięta, a miasto stało się popularnym miejscem turystycznym. Stare Miasto szczyci się dużą liczbą zabytków, pochodzących głównie ze średniowiecza, takich jak kościół Mariacki, katedra św. Jana i ratusz. Panorama historycznej dzielnicy widziana z lewego brzegu rzeki lub mostu, zwłaszcza gdy jest oświetlona wieczorami, jest naprawdę oszałamiająca. Podobnie jak w większości polskich miast, Toruń ma splątaną historię. Charakteryzuje ją kilkaset lat panowania krzyżackiego rycerza i jego udziału w Lidze Hanzeatyckiej. Ponad sto lat niemieckiej administracji pozostawiło ślady miejskiej i architektonicznej natury miasta. Toruń, będąc jednocześnie rodzinnym miastem astronauty Mikołaja Kopernika, kontynuuje tradycję bycia silnym ośrodkiem naukowym, szczególnie w astronomii poprzez jeden z wiodących wydziałów lokalnego uniwersytetu. Na Starym Mieście można odwiedzić planetarium, aw Piwnicach koło Torunia znajduje się obserwatorium zawierające największy teleskop w Polsce. Poza odgrywaniem roli turystycznej i centrum akademickiego, Toruń jest miejscem tętniącym życiem kulturalnym i artystycznym, w którym odbywają się ważne festiwale, takie jak festiwal Teatr Kontakt i festiwal muzyczny Probaltica.

Toruń leży w dolinie dolnej Wisły. Historyczna część wraz z większością miasta znajduje się na północnym (prawym brzegu) rzeki. Jego lokalizacja miała wpływ na rozwój handlu w przeszłości, przyspieszając jego wzrost gospodarczy. Toruń jest popularny latem, zwłaszcza

tłumaczenie-symultaniczne
Tłumaczenie symultaniczne

Toruń ma dobre połączenia z innymi miastami Polski lub Europy. Ważne szlaki zawsze przechodziły przez Toruń. Torowa droga toruńska składa się z trzech ważnych szlaków krajowych: nr 91 i autostrady A1 (europejska nr E75): Helsinki-Gdańsk-Katowice-Budapeszt-Ateny, nr 10: Warszawa-Szczecin i nr 15: Olsztyn-Wrocław (i Poznań). Autostrada A1 to szybkie i łatwe połączenie z Torunia na północ i południe Polski oraz takich miast jak Gdańsk, Łódź, Częstochowa, Kraków czy Zakopane. Polskie drogi są niebezpiecznie zatłoczone, a wiele z nich wymaga odnowienia lub modernizacji. Jest tylko kilka autostrad, a sieć powoli się rozwija.

Biuro tłumaczeń – pisemne, symultaniczne i konsekutywne

Tłumaczenia konferencyjne stosowane jest zwykle na prestiżowych konferencjach oraz spotkaniach biznesowych, w których bierze udział szersze grono osób.

Potrzebujesz biura tłumaczeń w Toruniu?

Tłumaczenie symultaniczne oznacza tłumaczenie wykonywane przez tłumacza, który opanował sztukę tłumaczenia symultanicznego, tzn. jest w stanie natychmiastowo przetłumaczyć to, co zostało powiedziane przez prelegenta ONZ oraz Unia Eurpejska stale zatrudniają nowych tłumaczy starając się uzupełniać kadrę profesjonalistami. Zawsze kadra tłumaczy zostaje uzupełniona o nowe potrzebne kombinacje językowe.Autor tego tekstu również stara się utrzymywać swe kmpetencje językowe na wysokim poziomie i powiększć zasób języków o kolejny. Dziś trdno utrzymać się z pracy tłumacza, dlatego ważne jest aby zwiększać w miarę możliwości bazę języową. Tłumaczenie na angielski i niemiecki lub więcej języków, może w zasadzie zapewnić tłumaczowi stały dochód oraz satysfakcjonującą pracę.

Niektórzy tłumacze konferencyjni decydują się zdać egzamin przeprowadzany w Brukseli aby następnie podjąć pracę właśnie w strukturach unijnych.Jeśli pracujemy dla Brukseli, jako tłumacze akredytowani czyli „freelanserzy” jesteśmy wzywani jeśli brakuje innych tłumaczy i nie pracujemy na zasadach przypominających naszą umowę o pracę.

Tłumaczenia ustne

Na wyższych uczelniach w Polsce i Europie funkcjonują szkoły tłumaczy (niektóre akredytowane przez UE), które przygotowują do wykonywania tego właśnie zawodu.

Angielski, Niemiecki, Francuski

Tłumaczenia konsekutywne i symultaniczne to zawód dla osób, które przeszły odpowiednie szkolenia lub mają w tej dziedzinie sporo doświadczenie.

Tłumaczenia podczas festiwali i koncertów

Konferencje bywają bardzo stresujące ze względu na gości, którzy się na nich pojawiają, trudną tematykę lub prominentnych gości.

Toruń, oferujemy tanie i dobre tłumaczenia

prelegenci

Jeśli zamawiają Państwo tłumaczenie symultaniczne proszę Pamiętać, że w takim wypadku niezbędne jest zaangażowanie dwóch tłumaczy. W przeciwnym wypadku, wykonanie zlecenia jest bardzo trudne. Do wykonywania tego zawodu niezbędne jest kilkuletnie szkolenie oraz praktyka w zawodzie gwarantująca jakość zwłaszcza w sytuacjach kiedy jest ona najbardziej wymagana. Zatrudniając nas są państwo obsługiwani przez doświadczonych specjalistów posiadających bogate i wieloletnie doświadczenie w dziedzinie przekładów konferencyjnych.
Wykonujemy tłumaczenia:

  • Konsekutywne
  • Symultaniczne (Kabinowe)

Goście, których tłumaczy się na konferencjach to często wysoko postawione osoby świata biznesu i polityki, dlatego profesjonalizm i odporność na stres powinny być cechą każdego tłumacza ustnego. Tłumacze zmieniają się często co 20 czy 30 minut czemu towarzyszy spora dawka napięcia umysłowego, tłumacz powinien być w stanie znieść taki przekładaniec intelektualny przez około 4 do 8 godzin.

Dobry tłumacz symultaniczny powinien posiadać wykształcenie w tym kierunku brzmi to może dosyć banalnie, ale wielu tłumaczy nie posiada formalnego przygotowania do wykonywania tego zawodu. Jeśli tłumacz nie posiada formalnego wykształcenia do wykonywania tłumaczenia symultanicznego, jest to często powodem niskiej jakości tłumaczenia, które może drażnić słuchacza.

Jesteśmy biurem tłumaczeń specjalizującym się w tłumaczeniach symultanicznych

Od last skupiamy się na dostarczaniu rozwiązań na polu tłumaczeń ustnych zwłaszcza konferencyjnych. Oferujemy elastyczne rozwiązania w zakresie przesyłu sygnału, kabin do tłumaczeń oraz innych niezbędnych elementów

Kontakt

Tel: 509662578

email: biurotlumaczenobsluga@gmail.com

tłumaczenie-symultaniczne angielski