Biuro tłumaczeń – Zielona Góra

tlumaczenia-symultaniczne-Zielona-Góra

Jeśli potrzebują państwo tłumaczeń symultanicznych lub konsekutywnych na terenie Zielonej Góry, proszę odwiedzić naszą stronę internetową i zapoznać się z naszą ofertą. Zapraszamy do kontaktu, zagwarantujemy sprzęt na każdą konferencję oraz tłumaczy pracujących w języku angielskim oraz niemieckim.

Współpracujemy z dyplomowanymi tłumaczami, którzy ukończyli szkoły tłumaczy na wiodących polskich uniwersytetach i specjalizują się w tłumaczeniach symultanicznych. Na pewno będą Państwo mile zaskoczeni niską ceną oraz wysoką jakością naszych tłumaczeń. Jesteśmy odpowiednio przeszkoloną do wykonywania zawodu tłumacza ustnego. Nasza firma zajmuje się dostarczaniem usług tłumaczenia ustnego symultanicznego oraz konsekutywnego na język angielski i niemiecki.

Wiele konferencji nie odbyłyby się gdyby nie nasze wsparcie doświadczenia oraz wiedza techniczna, którą dysponujemy. Świadczymy usługi tłumaczenia ustnego na terenie całej polski. Stanowimy zespół profesjonalistów, który jest w stanie obsługiwać konferencje. Zatrudniając nas są państwo obsługiwani przez doświadczonych specjalistów posiadających bogate i wieloletnie doświadczenie w dziedzinie przekładów konferencyjnych.

tłumaczenia-konsekutywne-Zielona-Góra
Tłumaczenia ustne

Naszą siedzibą jest Poznań, ale swe usługi świadczymy też za granicą. Kluczem do naszego rynkowego sukcesu jest rzetelność, elastyczność oraz współpraca z fachowymi tłumaczami.

tłumaczenia-ustne-Zielona-Góra
Tłumaczenia symultaniczne

Dzięki obeznaniu oraz automatyzacji wykonywanych tłumaczeń jesteśmy w stania wykonać niezbędne tłumaczenia w szybkim tempie po konkurencyjnych cenach. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami, które pomogą upewnić się, że pracować dla Państwa będzie wykwalifikowany tłumacz symultaniczny!

biuro tłumaczeń
Tłumaczenia konferencyjne

Dzięki obeznaniu oraz automatyzacji wykonywanych tłumaczeń jesteśmy w stania wykonać niezbędne tłumaczenia w szybkim tempie po konkurencyjnych cenach. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami, które pomogą upewnić się, że pracować dla Państwa będzie wykwalifikowany tłumacz symultaniczny!

Tłumaczenia symultaniczne i konsekutywne

Świadczymy usługi tłumaczenia konferencyjnego dla firm oraz tłumaczenia ustnego dla klientów prywatnych. Jeśli nie wiedzą Państwo jak dobrać odpowiedni typ tłumaczenia, zapraszam do zapoznania się z podstroną dotyczącą odpowiedniego typu tłumaczeń na naszym serwisie. Jeśli zdecydują się Państwo skorzystać z naszej oferty dostarczamy sprzęt, czyli kabiny, nadajniki oraz zestawy słuchawkowe niezbędne do przeprowadzenia konferencji.

Zielona Góra – Turystyka

Najatrakcyjniejszym okresem w roku do odwiedzenia Zielonej Góry jest wrzesień, kiedy odbywają się doroczne winobranie, będące częścią Dni Zielonej Góry. Targom ulicznym, targom i degustacjom wina towarzyszy szereg wydarzeń kulturalnych. Tu w tym czasie gromadzą się najlepsi polscy muzycy jazzowi i występują w pubie „Harlem”. Każdego roku nowe atrakcje są dodawane w celu zwiększenia rozrywki i wartości edukacyjnej festiwalu. Jednak coraz więcej osób przybywa do stolicy Lubuskiego po prostu doceniając jej zabytkowe budynki, malownicze krajobrazy i pobliskie jeziora. Większość budynków w centrum Zielonej Góry została wzniesiona na początku XX wieku i dodają eklektycznej atmosfery okolicy. Krajowe Muzeum Ziemi Lubuskiej to niezbędna wizyta dla każdego turysty w Zielonej Górze, z interesującą sekcją poświęconą produkcji wina. Zielona Góra oferuje różnorodne możliwości kulturalne i rekreacyjne. Miłośnicy muzyki znajdą przyjemność w koncertach Filharmonii im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze, która ma bliskie związki z podobnymi orkiestrami w Europie.

Geografia

Zielona Góra jest dogodnie położona w centrum Europy, niedaleko granicy polsko-niemieckiej i praktycznie na krzyżach kilku międzynarodowych szlaków drogowych i kolejowych łączących Skandynawię z Europą Wschodnią i Warszawą z Berlinem. Miasto oddalone jest 130 km od Poznania i 413 km od Warszawy, i liczy ponad 118 000 mieszkańców i obejmuje obszar miejski i podmiejski o powierzchni 6000 hektarów. Zielona Góra ma klimat oceaniczny, a nie kontynentalny. Położenie na kilku wzgórzach oznacza, że średnie temperatury są nieco niższe niż w okolicznych dolinach rzecznych, a największe opady występują w województwie lubuskim. W konsekwencji klimat miasta został sklasyfikowany jako odrębna strefa klimatyczna.

Historia Zielonej Góry

Początki Zielonej Góry w dużej mierze związane są z Księstwem Głogowskim, należącym do śląskiej Piastów. Już w 13 wieku osada słowiańska dorastał w małej dolinie tutaj, w północno-zachodniej daleko Śląska i jego najwcześniejszych wzmianka pochodzi z 1222. Od samego początku, Zielona Góra wzrosły opiera się na produkcji sukna i uprawy winogrona. Pierwsze wzmianki o winnicach pochodzą z 1314 r., A pierwsze wzmianki o foluszowaniu można znaleźć w dokumentach pochodzących z XV wieku. Pierwsze winnice powstały w północnej części miasta, a Carl Samuel Hausler dokonał pierwszego szampana z winogron zbieranych na „Jelenia Góra” skoczni w 1826 Około roku 1323 Zielona Góra otrzymała prawa miejskie i zobaczył duży napływ osadników z Niemiec. Pod koniec XIV wieku liczba ludności Zielonej Góry wzrosła do 1000.

Mury obronne zostały zbudowane w latach 30 XVI wieku w czasie wojen husyckich, a po 300 latach zostały wyburzone, ponieważ miasto wyrosło z nich. Dziś pozostaje tylko niewielka część tych murów. W XVI wieku Księstwo Głogowskie przeszło pod panowanie królów czeskich. Fryderyk II Prusy najechał i zdobył Śląsk w 1740 r., A od tego momentu Zielona Góra była częścią Prus. W czasie, gdy przemysł wino zaczyna tracić swoje znaczenie w 19 wieku, mieszkańcy zaczęli rozpoznawać że improwizowane rozrywek na koniec okresu winobraniu, które były wykonywane przez wieki może być zorganizowane w festiwalu, a tym samym łatwo stać się magnes dla turystów.

zielona góra

Pozostałości dawnych winnic w okolicach Wine House to wszystko, co przetrwało z czasów, kiedy uprawa winogron była centralną częścią gospodarki Zielonej Góry. Wina zostały wyprodukowane na eksport do wielu miast, głównie w północnych krajach, gdzie lokalna kuchnia sprzyjała tego rodzaju winom. Zielona Góra należała do Niemiec do końca II wojny światowej, po tym jak Prusy weszły w skład państwa niemieckiego w XIX wieku. Armia Czerwona zajęła miasto 14 lutego 1945 r. Podczas ostatnich miesięcy wojny. Kilka miesięcy później Zielona Góra została oficjalnie przejęta przez polskiego burmistrza.

Potrzebujesz biura tłumaczeń w Zielonej Gorze?

Sprzęt służący tłumaczeniu symultanicznemu, to również koszt, który jednak należy ponieść, jeśli chcemy, aby nasza konferencja przebiegła sprawnie i bez zbędnego przeciągania. Jeśli są Państwo zainteresowani zaangażowaniem tłumacza na konferencje, musza Państwo odpowiednio dobrać typ tłumaczeń odpowiadający Państwa potrzebom maksymalizując elastyczność rozwiązania oraz obniżając koszty. Do tłumaczenia konsekutywnego nie jest potrzebna kabina, ale czas spotkania może się wtedy wydłużyć.

Niektórzy tłumacze konferencyjni decydują się zdać egzamin przeprowadzany w Brukseli aby następnie podjąć pracę właśnie w strukturach unijnych. Jeśli się uprzemy by pracować w zawodzie tłumacza, zachęcam do skończenia takiej szkoły oraz dołączenia do grona specjalistów, ale uwaga, najlepiej jest być jeszcze ekspertem w jakiejś dziedzinie takiej jak medycyna czy inżyniera.Zdobycie wiedzy jeszcze z innej dziedziny, oprócz samej umiejętności tłumaczenia symultanicznego, to dodatkowa fachowa wiedza, która umożliwi nam znalezienie dla siebie tłumaczeniowej niszy.

Tłumaczenia konsekutywne czy symultaniczne?

tłumaczenie-symultaniczne-angielski

Jeśli dobrze pracujemy pod presją to powinniśmy sobie dobrze z poradzić ze stresem. Tłumaczenia kabinowa polega na siedzeniu w kabinie często przez 8 godzin i wsłuchiwaniu się w to co do powiedzenia ma prelegent. Szkolenia dla tłumaczy organizowane są przy uniwersytetach, które otrzymały odpowiednie akredytacje Unii Europejskiej, która przyznawana jest, jeśli uniwersytet chce szkolić tłumaczy, którzy będą mogli ubiegać się o status tłumacza unijnego. Tłumaczenia konsekutywne i symultaniczne to zawód dla osób, które przeszły odpowiednie szkolenia lub mają w tej dziedzinie sporo doświadczenie.

Jesteśmy biurem tłumaczeń specjalizującym się w tłumaczeniach symultanicznych

Od last skupiamy się na dostarczaniu rozwiązań na polu tłumaczeń ustnych zwłaszcza konferencyjnych. Oferujemy elastyczne rozwiązania w zakresie przesyłu sygnału, kabin do tłumaczeń oraz innych niezbędnych elementów

Kontakt

Tel: 509662578

email: biurotlumaczenobsluga@gmail.com

tłumaczenie-symultaniczne angielski